
„`html
Wpływ Prezydenta Trumpa na Rynki Finansowe
Prognozowanie przyszłości gospodarczej jest zawsze wyzwaniem, a prezydentura Donalda Trumpa uczyniła je jeszcze trudniejszym. W ostatnich miesiącach jego działania w zakresie ceł i polityki międzynarodowej, zwłaszcza dotyczące Ukrainy, wprowadziły wiele niepewności na rynki finansowe. Pomimo pewnych optymistycznych prognoz na początku lutego, pod koniec miesiąca obawy i znaki zapytania znów wróciły.
Euro i Dolar a Polska Waluta
Eksperci walutowi wskazują, że polski złoty przeżywał ostatnio pozytywny okres, lecz spodziewają się obecnie korekty jego wartości. Prognozy zakładają, że złoty może osłabić się w stosunku do euro, dolara oraz korony norweskiej. W opinii Łukasza Zembika z Oanda TMS Brokers, ostatni wzrost wartości złotego był przesadzony i kontrastuje z fundamentami. Podobne zdanie wyraża Andrzej Kiedrowicz z PKO BP, który również przewiduje osłabienie złotego w przypadku wdrożenia nowych amerykańskich ceł.
Kryptowaluty i Ich Przyszłość
W marcowych prognozach na temat kryptowalut dominują optymistyczne nastawienia, choć z pewną rezerwą. Ekspert z DI Xelion, Kamil Cisowski, podkreśla, że kryptowaluty, takie jak Solana, mogą doświadczyć chwilowego odbicia, ale pozostaje on ostrożny co do jego trwałości.
Rynek Surowców i Metali Szlachetnych
Na rynku metali szlachetnych, szczególnie złota, utrzymuje się przekonanie o ich wzrostowym potencjale. Mimo korekty na koniec lutego, wiele osób pozostaje pewnych dalszych wzrostów. Łukasz Wardyn z CMC Markets argumentuje, że trend wzrostowy na rynku złota jeszcze się nie zakończył, zaś Michał Krajczewski z BM BNP Paribas wierzy, że spadek z lutego może prowadzić do odbicia w marcu.
Srebro i Gaz
Perspektywy dla srebra są pozytywne z uwagi na jego zastosowanie w przemyśle, a analitycy wskazują na potencjał zmniejszania dyskonta w stosunku do złota. W kontekście gazu pojawiły się różne opinie; Marek Rogalski z DM BOŚ przewiduje spadki z powodu wyższych temperatur i zysków z wcześniejszych ryzykownych inwestycji.
Polska Giełda Papierów Wartościowych
Wstępne przewidywania dla polskiej giełdy wskazują na możliwe spadki. Kamil Cisowski z DI Xelion sugeruje, że przereagowanie na WIG20 może ulec korekcie w marcu, pomimo wcześniejszych znacznych wzrostów.
Zmiany na Światowych Rynkach Finansowych
Amerykańskie spółki technologiczne doświadczały korekty, która mogła oznaczać koniec krótkoterminowego trendu wzrostowego. Obecność wyprzedania na niektórych wskaźnikach technicznych może sugerować kolejne spadki. Analiza sytuacji rynkowej wskazuje na możliwą dalszą presję dolarowo-eurową wywołaną zmianami polityki handlowej USA i ich wpływem na rynki międzynarodowe. Eksperci sugerują możliwość dalszego spadku wartości euro w stosunku do dolara, co wpłynęłoby na zwiększenie presji na wzrost EUR/PLN.
„`